3 klausimai, kuriuos reikia užduoti prieš perkant kriptovaliutą

3 klausimai, kuriuos reikia užduoti prieš perkant kriptovaliutą

Kriptovaliuta, kadaise buvusi neaiškus finansų pasaulio kampelis, tampa pagrindine.

Niujorko vertybinių popierių biržoje ji debiutavo spalio 19 d. “ProShares” biržoje prekiaujamame fonde, susietame su bitkoinų ateities sandoriais. Menininkai uždirba milijonus parduodami “žetonizuotus” skaitmeninius kūrinius. O kriptovaliutų biržos reklamuojasi geriausiu televizijos laiku kartu su bankais ir draudikais.

Tačiau individualūs investuotojai, svarstantys apie kriptovaliutas, greičiausiai susidurs su kitokiu pasauliu nei tas, kurį jie matė tradiciniuose finansuose. Kainos gali smarkiai svyruoti vykstant sparčiai prekybai turtu, paremtu tik kompiuterinio kodo blokais.

Nepaisant sudėtingumo, šį sektorių stebintys ekspertai sako, kad požiūris į investavimą į kriptovaliutas ne taip jau ir skiriasi nuo kitų investicijų, pasižyminčių didele rizika: Neinvestuokite pinigų, kurių negalite sau leisti prarasti, įsitikinkite, kad turite kitus finansinius pagrindus, ir išlikite kantrūs.

“Dauguma informacijos, su kuria susiduria žmonės, yra apie prekybą kriptovaliutomis. Ji yra apie tai, kaip nusipirkti kitą karštą kriptovaliutą. Tai apie tai, kaip nustatyti kitą monetą, kuri keliaus į mėnulį”, – sako Steve’as Larsenas, sertifikuotas finansų planuotojas Vašingtono valstijoje. “Investavimas į kriptovaliutas yra visai kitoks. Kalbama apie tai, kaip įsigyti kažką, kas turi tam tikrus pagrindus, kurie, jūsų manymu, turės vertę ilguoju laikotarpiu.”

Larsenas, kuris moko investavimo konsultantus kalbėti su savo klientais apie skaitmeninį turtą, sako, kad, jo nuomone, pagrindinė technologija, vadinama blokų grandine, turi potencialą. Blokų grandinės tinkle kompiuteriai dirba kartu, kad patvirtintų sandorių autentiškumą be centrinių institucijų, tokių kaip bankai ar vyriausybės reguliavimo institucijos, pagalbos (ir didžiulių išlaidų).

1. Ar galite įsigyti kriptovaliutų?

Apskritai, jei nusprendėte pirkti kriptografiją, ji priklauso santykinai rizikingų aktyvų grupei, kuri sudaro nedidelę viso jūsų portfelio procentinę dalį – 5-10 proc. yra viena iš įprastų gairių.

Larsenas sako, kad nerekomenduoja niekam investuoti į kriptovaliutą prieš įgyvendinant kitus trumpalaikės ir ilgalaikės finansinės sveikatos tikslus. Pavyzdžiui, jis sako, kad investuotojai turėtų panaikinti bet kokias vartojimo skolas ir įsitikinti, kad investuoja pakankamai, kad gautų darbdavių atitinkamus įnašus į pensijų sąskaitas, pavyzdžiui, 401(k).

Be to, perkant kriptovaliutas nereikia didelių finansinių įsipareigojimų. Kai kurios internetinės biržos leidžia klientams pirkti dolerio ar mažesniais intervalais.

Mati Greenspanas, tyrimų bendrovės “Quantum Economics” vadovas, sako, kad vienas iš būdų įsitraukti į kriptovaliutas yra atidėti kelis laisvus dolerius per savaitę.

2. Ar atlikote namų darbus?

Pastaraisiais metais kriptovaliutų biržos palengvino pirkimą, laikymą ir pardavimą. Tačiau jei nenorite savo lėšų saugumo patikėti biržos operatoriams, turėsite šiek tiek pasidomėti, kaip veikia skaitmeninės piniginės ir kuri iš jų jums geriausiai tinka.

Tačiau plačiau kalbant, naudinga suprasti, kas yra blokų grandinės technologija, kaip ją naudoja konkuruojantys produktai ir kurie iš jų turi šansų sulaukti sėkmės. Be to, aplink kriptovaliutas yra daug triukšmo, o tai reiškia, kad investuotojai turėtų būti atviri raudonoms vėliavėlėms.

“Šioje pramonėje gausu monetų, kurios neturi jokios naudos ir daugeliu atvejų yra tikros atviros apgavystės, o tai reiškia, kad tai tiesiog žmonės, kurie nori gauti jūsų pinigus”, – sako Tel Avive (Izraelis) įsikūręs Greenspanas. Jo teigimu, gudrybė yra rasti tikruosius novatorius.

Nors jums gali nereikėti turėti programavimo žinių, verta pasidomėti, kaip galima naudoti kriptovaliutą. Vienas iš būdų tai padaryti – perskaityti baltąją knygą, dažnai techninį dokumentą, kuriame išdėstoma, kaip tinklas veiks.

Pavyzdžiui, “Bitcoin” sukurtas kaip tikri skaitmeniniai pinigai, naudojami atsiskaitant už prekes ir paslaugas.

Eteris, antra pagal vertę kriptovaliuta, taip pat gali būti naudojamas kaip mokėjimas arba kompensacija naudotojams, kurie padeda valdyti Ethereum tinklą. Tinklas sukurtas vykdyti “išmaniąsias sutartis”, už kurias galima atsiskaityti automatiškai, kai įvykdomos tam tikros sąlygos.

Greenspanas rekomenduoja pasidomėti, kaip paskirstoma kriptovaliutos pasiūla, įskaitant tai, ar yra didžiausia pasiūla, kuri gali cirkuliuoti.

Jis sako, kad tokie tyrimai “gali būti labai nuobodūs, tačiau jie tikrai padės jums iš esmės suprasti, kas laikui bėgant atsitiks su monetos kaina”.

“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robo konsultantų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investavimo pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investavimo pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investavimo pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
Mokesčiai

0.5% – 4.5%

priklauso nuo sandorio tipo; gali būti taikomi kiti mokesčiai

Mokesčiai

0.5% – 3.99%

priklausomai nuo mokėjimo būdo ir platformos

3. Kaip diversifikuosite?

Visos kriptovaliutos susiduria su viena būdinga rizika: Blokų grandinės technologija yra gana nauja, ir niekas nežino, ar ji duos ekonominės naudos, kurios tikisi jos šalininkai.

“Bet kokia investicija… į bet kokį ten esantį kriptovaliutos turtą yra statymas dėl ateities, kad sandoriai, turtas ir apskritai informacija bus vis dažniau saugomi ir perduodami pagrindinėje blokų grandinėje”, – sako Seanas Steinas Smithas, Lehmano koledžo Niujorke verslo ir ekonomikos docentas.

Ir net jei blokų grandinė pateisins į šią sritį investuojančių žmonių lūkesčius, vis tiek bus kriptovaliutų, kurios nepasiteisins. Greenspanas rekomenduoja paskirstyti savo investicijas tarp kelių aktyvų, kurie, jūsų manymu, turi ilgalaikį potencialą.

Kriptovaliutų srityje nėra daug galimybių, kurias būtų galima palyginti su investiciniais fondais ar kitomis investavimo priemonėmis, suteikiančiomis paprastiems investuotojams platų daugelio aktyvų poveikį.

Be naujojo su bitkoinais susijusio ETF (žymuo: BITO), kai kurie biržoje prekiaujami fondai daugiausia dėmesio skiria įmonėms, dirbančioms su blokų grandinės veikla. Kiti siūlomi ETF iš tikrųjų laikytų kriptovaliutas, tačiau jie dar turi būti patvirtinti. Investuotojai taip pat gali apsvarstyti kriptovaliutų pramonės įmonių, pavyzdžiui, Coinbase, akcijas.

Nepriklausomai nuo to, kaip vertinate kriptovaliutą, reikėtų atsižvelgti į investicijų diversifikavimą visame portfelyje, o alternatyvios investicijos paprastai turėtų sudaryti tik vieną nedidelę jo dalį.

Informacijos atskleidimas: publikavimo metu autoriui priklausė BTC. NerdWallet nerekomenduoja ir nerekomenduoja skaitytojams pirkti ar parduoti BTC ar bet kurios kitos kriptovaliutos.

Leave a comment