Bitcoin ETF: Ką reikia žinoti

Bitcoin ETF: Ką reikia žinoti

Po metų laukinių pakilimų ir nuosmukių kriptovaliutų rinkose bitkoinas debiutavo Niujorko vertybinių popierių biržoje. Spalio 19 d. Finansų įmonė “ProShares” pristatė pirmąjį biržoje prekiaujamą fondą, susietą su bitkoinu.

ETF (žymuo: BITO) neinvestuoja tiesiogiai į bitkoinus. Veikiau jis bus pagrįstas ateities sandoriais, susietais su kriptovaliuta. Tačiau tai yra svarbus žingsnis kriptovaliutų prekybos srityje, nes tai reiškia, kad kasdieniai investuotojai gali suteikti savo portfeliams galimybę susidurti su nepastoviu turtu, nesivaržydami su internetinėmis biržomis ar bitkoinų piniginėmis.

Bitcoin ETF apibrėžimas

Bitcoin ETF apjungtų geriausias dviejų populiarių investicijų dalis: paprastą investavimą į ETF ir populiarią kriptovaliutą bitcoin.

Produktai veiks panašiai kaip ir bet kuris kitas ETF. Tačiau vietoj to, kad sektų rinkos biržą, pavyzdžiui, S&P 500 arba Dow Jones Industrial Average, bitkoinų ETF seks bitkoino kainą, o “ProShares” ETF atveju – susijusį finansinį produktą.

Kodėl investuotojai nori bitkoinų ETF?

Investuoti į patį bitkoiną gali būti sudėtinga, tačiau investuojant į bitkoino ETF investuotojams būtų lengviau patekti į kriptovaliutų pasaulį. Yra kelios priežastys, kodėl bitkoinų ETF galėtų supaprastinti investavimą į kriptovaliutą. Pirma, pačius bitkoinus gali būti sudėtinga saugoti ir apsaugoti. Yra buvę keletas atvejų, kai investuotojams buvo užblokuota prieiga prie savo bitkoinų, nes jie pamiršo savo slaptažodžius (kartais tai buvo susiję su milijonais dolerių). Kriptovaliutų tyrimų ir programinės įrangos bendrovės “Chainalysis” duomenimis, apie 18 proc. bitkoinų gali būti prarasti arba įstrigti neprieinamose piniginėse.

Kita aplinkybė yra ta, kad ETF galima prekiauti tiesiai iš investuotojų esamų maklerio sąskaitų. Nors pagrindinės kriptovaliutų biržos padarė skaitmeninio turto pirkimą ir pardavimą prieinamesnį, ETF galima įsigyti įprastesniais investuotojų naudojamais būdais.

Bitcoin ETF reguliavimas

Pirmasis bandymas sukurti bitkoinų ETF buvo 2013 m., o nuo to laiko jų buvo keletas. Kadangi atliko ilgą temos peržiūrą, ji paviešino susirūpinimą dėl galimų manipuliacijų ir sukčiavimo, kurie gali atsirasti patvirtinus bitkoinų ETF. SEC vis dar nepasirašė jokio ETF, kuriame būtų tiesiogiai laikoma kriptovaliuta.

Atrodo, kad užsienio biržos neturi tokių problemų, kokias SEC turi dėl bitkoinų ETF, o Europoje ir Kanadoje jau patvirtinti keli kriptografijos produktai.

Kiti būdai investuoti į kriptovaliutą

Kriptovaliuta vis dar yra palyginti nauja, todėl ją reikėtų vertinti atsargiai. Tačiau, jei jus domina kriptovaliuta ir manote, kad savo portfelyje turite vietos pridėti investiciją su šiek tiek daugiau šarmo, štai keletas būdų, kaip galite investuoti:

1. Tiesiogiai į kriptovaliutą. Bitkoinai tampa vis labiau paplitę – jais galite net apsipirkti “Amazon”. Galima rinktis iš daugybės kriptovaliutų rūšių, įskaitant bitkoiną, eterį ir tetherį. Bitkoinas yra didžiausias ir labiausiai įsitvirtinęs iš visų kriptovaliutų žaidėjų, tačiau tai nereiškia, kad jis yra saugus. Verta elgtis atsargiai, kai į savo portfelį įtraukiate bet kokią naują investiciją. Sužinokite daugiau apie tai, kaip investuoti į kriptovaliutas.

Skelbimas

“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investicijų pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimalius dydžius, investavimo pasirinkimus, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimalius dydžius, investavimo pasirinkimus, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
Mokesčiai

0.5% – 4.5%

priklauso nuo sandorio tipo; gali būti taikomi kiti mokesčiai

Mokesčiai

0.5% – 3.99%

priklausomai nuo mokėjimo būdo ir platformos

2. Su kriptovaliutomis susijusios investicijos. Jei nenorite naršyti visiškai naujos valiutos formos, vis tiek galite investuoti į pinigų ateitį. Pagrindinė kriptovaliutų birža “Coinbase” 2021 m. Balandį tapo vieša, o tai reiškia, kad galite įsigyti jos bendrovės akcijų. (Sužinokite, kaip įsigyti “Coinbase” akcijų.) Taip pat yra blokų grandinės ETF. Blokų grandinė yra pagrindinė kriptovaliutų technologija, o jos kūrime ir panaudojime dalyvauja daugybė bendrovių. Yra keletas ETF, sudarytų iš šių bendrovių, kurie gali suteikti investuotojams galimybę susipažinti su kriptovaliutų technologijomis neinvestuojant tiesiogiai į pačias valiutas.

Informacijos atskleidimas: Autorius Andy Rosen publikavimo metu turėjo BTC. NerdWallet nerekomenduoja ir nerekomenduoja skaitytojams pirkti ar parduoti BTC ar bet kurios kitos kriptovaliutos.

Leave a comment