Bitkoino Kilmė: Kaip ir Kada

bitkoino-kilme

Svarbiausias bitkoino aspektas yra jo koncepcija. Bitkoinus sukūrė programinės įrangos išradėjas Satoshi Nakamoto. Užuot bandęs išrasti visiškai naują mokėjimo mechanizmą, kuris pakeistų tai, kaip mes visi mokame už daiktus internete, Satoshi įžvelgė esamas dabartinių mokėjimo sistemų problemas ir siekė jas išspręsti.

Bitkoino sąvoką suprasti gana paprasta: 2008 m. viso pasaulio žmones neigiamai paveikė pasaulinė finansų krizė. Daugelis jos padarinius jaučia ir šiandien, kai mažėja šalies valiutos (šalies vyriausybės patvirtintos valiutos) vertė.

Pasaulinei finansų sistemai atsidūrus ant žlugimo ribos, daugelis centrinių bankų ėmėsi kiekybinio skatinimo, t. y. įjungė spausdinimo mašinas.

Kad nepasikartotų 1930 m. Didžioji depresija, centriniai bankai rinkai tiekė grynuosius pinigus ir sumažino palūkanas beveik iki nulio. To padarinys buvo dideli fiat valiutų svyravimai, dar žinomi kaip valiutų karai – konkurencija dėl konkurencinės devalvacijos, kad ekonomika taptų gyvybingesnė tiesiog mažindama kainas, palyginti su kaimyninėmis šalimis.

Nuvertėjus doleriui, viso pasaulio centriniai bankai reagavo taip pat, kaip ir visada, kai ištinka tokios nelaimės: vyriausybės buvo priverstos gelbėti savo sunkumus patiriančias institucijas, buvo sukurta daugiau pinigų, o tai dar kartą sumažino esamą pinigų pasiūlą.

Gelbstint bankus, grynoji skola buvo perkelta į valstybės biudžetą, todėl padidėjo būsimi valstybės įsipareigojimai.

Be to, akivaizdu, kad centrinių bankų valdytojai, kurie, kaip teigiama, veikia nepriklausomai nuo vyriausybių, daugelį šalių nuvedė į nežinią ir buvo pasirengę bet kada devalvuoti savo fiat valiutas, kad išlaikytų ekonomiką. Taip jie gelbėjo tas pačias bendroves ir bankininkus, kurie pirmiausia buvo atsakingi už šią netvarką.

Alternatyva buvo leisti sistemai žlugti, kaip tai įvyko Islandijoje, arba tęsti jos veikimą daug skausmingesnėmis sąlygomis. Po šio įvykio Islandija neįvykdė savo įsipareigojimų ir patyrė didelę ekonominę sumaištį.

Būtent tokia yra bitkoino kilmė: decentralizuota finansų sistema, kurios nekontroliuoja institucijos.

Satoshi Nakamoto manė, kad atėjo laikas sukurti naują pinigų sistemą, kuri skirtųsi nuo dabartinės finansų sistemos.

Nežinome, ar bitkoinas kada nors turėjo visiškai pakeisti finansų infrastruktūrą, tačiau žinome, kad keli bankai tyrinėja jo veikimo technologiją, nes mato jo potencialą ir nori šią technologinę galią panaudoti savo reikmėms.

Bitkoinų tinklas yra atvirojo kodo, o tai reiškia, kad kiekvienas gali sukurti savo versiją. Technologija, leidžianti egzistuoti bitkoinų tinklui – vadinamoji blokų grandinė – iš pradžių buvo paskelbta kaip atvirojo kodo. Tai reiškė, kad bet kas gali sugalvoti naujų funkcijų ir kurti platformas ant jos.

Taigi, tik nuo jūsų priklauso, kaip pasirinksite naudoti šią technologiją. Ją galima pritaikyti beveik bet kokiems finansiniams poreikiams tenkinti. Dabar jums tereikia būti imliems technologijoms apskritai.

Būkime sąžiningi: finansų ir technologijų sankirtoje yra daug problemų. Visi patyrėme XXI a. bankininkystės katastrofų, o kai kurios šalys vis dar bando atsigauti po jų.

Bitkoino išradėjas Satoshi Nakamoto tapo centrinių bankų netinkamo veikimo auka ir daug laiko praleido svarstydamas, kaip tai ištaisyti. Dabartinė finansų sistema yra sugedusi, todėl gyvybinga alternatyva yra labai sveikintina. Dar neaišku, ar ta alternatyva bus bitkoinas, ar ne.

Satoshi Nakamoto išradus bitkoiną, vienas esminis elementas turėjo atlikti svarbų vaidmenį – decentralizacija. Decentralizacija reiškia, kad mes visi priklausome bitkoinų ekosistemai ir prisidedame prie jos savais unikaliais būdais.

Bitkoino veikimas nepriklauso nuo trečiosios šalies; veikiau jį valdo visi sistemos, vadinamos peer-to-peer, dalyviai, o mes sudarome bitkoinų tinklą. Be atskirų naudotojų nėra bitkoinų.

Kuo daugiau žmonių naudojasi bitkoinais, tuo geriau jie veikia. Bitkoinams reikia vis didesnės bendruomenės, kurie dažnai naudoja bitkoinus kaip atsiskaitymo būdą, pirkdami produktus ir paslaugas arba siūlydami prekes ir paslaugas mainais į bitkoinus.

Dėl skaitmeninių valiutų laisvosios rinkos pobūdžio bet kuris pasaulio gyventojas gali sukurti savo verslą ir per kelias minutes priimti mokėjimus bitkoinais. Be to, esami verslo savininkai taip pat gali siūlyti bitkoinus kaip mokėjimo būdą, todėl gali plėsti savo klientų ratą tarpvalstybiniu mastu.

Published
Categorized as Bitkoinas

Leave a comment