Bitkoinų Privalumai

Viskas turi ir privalumų, ir trūkumų, tiesa? “Trūkumas” gali pasitarnauti kaip atsvara, jei jį supranti.

Pažvelkime į šviesiąją pusę ir pradėkime nuo bitkoinų privalumų. Toliau pateikiamos mano asmeninės mintys apie bitkoinų privalumus.

Nepriklausomybė nuo finansinių problemų

Bitkoinai turi keletą privalumų vartotojams, pavyzdžiui, neprilygstamą lankstumą ir privatumą. Finansinė nepriklausomybė nuo esamos infrastruktūros apribojimų neabejotinai yra vienas iš jų. Tačiau pačiu svarbiausiu lygmeniu bitkoinas nuo standartinių pinigų skiriasi tuo, kad vartotojams suteikiama laisvė.

Jei bitkoinai būtų plačiai pripažįstami visame pasaulyje, juos išleisti už įprastus daiktus ir paslaugas būtų taip pat paprasta, jei ne lengviau, nei dabar atsiskaityti grynaisiais pinigais ar kortele.

Tačiau tai būtų visai kas kita, nes jūs kontroliuojate savo bitkoinų piniginę ir tai suteikia jums daug privalumų.

Tačiau ši laisvė gali pasireikšti įvairiomis formomis: finansine nepriklausomybe nuo reikalavimo pasikliauti dabartine infrastruktūra, bet taip pat ir pischologine laisve, kai galima valdyti savo lėšas ir technologijas.

Niekas negalėtų nurodyti, kur laikyti bitkoinus, kaip juos naudoti ir ko su jais negalima daryti. Vienintelės ribos jūsų finansinei nepriklausomybei su bitkoinais yra tos, kurias patys sau nustatote.

Finansų sistemos formuojami įpročiai

Bankininkystės ir finansų pramonė pamažu mus apgaubė kokonu, priversdama naudotis jų paslaugomis be jokių alternatyvų. Ir dažniausiai tai yra gerai, nes vartotojai noriai naudojasi tuo, prie ko yra įpratę.

Galų gale, kam ką nors taisyti, jei tai nėra sugedę? Tačiau bitkoinai yra tikra alternatyva. Kad pasiektume tikrą finansinę nepriklausomybę, pirmiausia turime pasiekti kritinę bitkoinų priėmimo masę tarp vartotojų. Kalbame apie momentą, kai bitkoinas taps pasauline technologija ir finansų sistema.

Tačiau problema tame, kad dauguma paprastų vartotojų vis dar nežino, kas tas bitkoinas ir kaip jis gali įsilieti į jų kasdienybę. Pakanka pasakyti, kad šiuo metu bitkoinai yra labai “nišinė” rinka, ir nors bendruomenė kas mėnesį vis didėja, ji vis dar sudaro tik nedidelę pasaulio gyventojų dalį.

Kad bitkoinai padėtų žmonėms pasiekti finansinę nepriklausomybę, turi pasikeisti ne tik prekybininkai, bet ir klientai, norintys naudoti bitkoinus. Yra keletas vietų internete ir už jo ribų, kuriose galima atsiskaityti bitkoinais, tačiau tikra finansinė laisvė pareikalautų daugiau vartotojų ir naudotojų, kurie būtų pasirengę naudoti bitkoinus, o ne tradicinius mokėjimo būdus.

Didžiąją jo dalį lemia įprotis: vartotojus taip elgtis verčia esama finansinė infrastruktūra. Pavydžiui per pastaruosius 50 metų klientai buvo įpratinti pirkiniams naudoti grynuosius pinigus. Lygiai taip pat kaip dabar yra pratinami atsisakityti tik banko kortelėmis.

Kitas etapas laukia – mobilieji mokėjimai, kurie bus susieti su jūsų banko sąskaita ir ateityje nebereikės su savimi turėti nei grynųjų pinigų nei kortelės.

Mūsų finanisinės laisvės varžymas

Kitas iššūkis, su kuriuo susiduria bitkoinai, siekdami suteikti žmonėms finansinę laisvę, yra tas, kad dauguma klientų nenori arba negali pripažinti problemos, kuri jiems yra akivaizdi: šiandieninė finansinė infrastruktūra žlunga.

Jei Federalinis rezervų bankas ar Europos centrinis bankas staiga nuspręs, kad ekonomikai paskatinti reikia daugiau pinigų, niekas negalės jiems sutrukdyti to padaryti. Jei tai pasikartotų – o taip ir bus, jei fiat valiutos ir toliau nuvertės, – tai neišspręstų vyriausybės išleistų valiutų vertės mažėjimo problemos, bet ją dar labiau paaštrintų, nes skola dar labiau padidėtų. O mes, asmenys, kurie leidžiame šioms centralizuotoms valdžios institucijoms bloginti padėtį, būsime atsakingi už šios skolos grąžinimą.

Teisingai teigiama, kad spausdinant daugiau grynųjų pinigų didėja pinigų apyvarta, ir tai yra tiesa. Tačiau vertės kiekis, kurį galima susieti su esama pinigų pasiūla, yra ribotas, ir tolesnis papildomų pinigų spausdinimas tik nuvertina esamą pasiūlą.

Bitkoino ir įprastų valiutų skirtumai

Vienas svarbiausių bitkoinų ir fiat valiutos skirtumų, ypač kalbant apie finansinę laisvę, yra tai, kad bitkoinai neleidžia mums patiems įsiskolinti negrįžtamai.

Fiat valiuta turi vertę, nesvarbu, ar ji yra jūsų piniginėje, ar banko sąskaitoje. Pavyzdžiui, 20 eurų banknotas yra “vertas” 20 eurų. Arba bent jau taip jums sako bankai, nes paprastas žmogus neturi galimybės patikrinti, kiek vertas jo popierėlis.

Bitkoino ar net mažiausio dalomojo vieneto, vadinamo satoši, kainą nustato laisvoji rinka. Jei laisvoji rinka, kurią sudaro visi bitkoinų naudotojai visame pasaulyje, nusprendžia, kad kita bitkoino kaina turėtų būti ne 250 eurų, o 10 000 eurų, jokia centrinė institucija negali jos sustabdyti. Bitkoinas yra viena iš nedaugelio sienų neturinčių virtualiųjų valiutų, kuri gali tiek prarasti vertę, tiek ją įgyti.

Bitkoinų kaina išreikšta įvairiomis vietinėmis valiutomis, o tai taip pat yra gerai. Nors bitkoinai yra sienų neturintis mokėjimo mechanizmas, skirtas pinigams pervesti ir gauti, paprastai daugelyje šalių juos reikia konvertuoti į fiat valiutą, kad galėtum jais disponuoti. Toks finansinės nepriklausomybės laipsnis leidžia bet kuriam planetos gyventojui siųsti bitkoinus bet kuriam kitam asmeniui, tiesiog įvedus jo piniginės adresą, o šis, atsižvelgdamas į savo pageidavimus, gali ją konvertuoti į fiat valiutą arba saugoti.

Bitkoino pagalba nebereikia naudotis tokiomis pinigų pervedimo paslaugomis kaip “MoneyGram” ir “Western Union”, už kurias imami dideli mokesčiai, be to, kiekvieną kartą pervedant pinigus reikia pateikti asmeninę informaciją ir ją patikrinti. Bitkoinams netaikomas asmens tapatybės patvirtinimo reikalavimas, todėl vartotojams suteikiamas anonimiškumo laipsnis, prie kurio mes dar nesame pripratę atlikdami grynųjų pinigų ar banko operacijas.

Saugumas

Kalbant apie saugumą, dėl bitkoinų kyla daug diskusijų. Taip yra todėl, kad tos pačios savybės, kurios suteikia bitkoinui laisvės, kelia ir grėsmę. Ir tai yra pagrįstas susirūpinimas, nes bet kuri finansinė priemonė, taip pat ir bitkoinas, yra susijusi su saugumo rizika.

Bitkoinas yra apsaugotas nuo centrinių bankų užgaidų, kurie gali siekti nuvertinti savo valiutą, kad ji taptų konkurencingesnė. Todėl, lyginant su tradicinėmis finansų įstaigomis grynai finansiniu pagrindu, bitkoinai gali užtikrinti saugesnę ir patikimesnę sistemą.

Darant prielaidą, kad tam tikru metu bitkoinų ekosistemoje bus pakankamas likvidumas ir pakankama prekybos apimtis, turėtų būti taip, kad bitkoinų vertę nustatys rinka, o ne, pavyzdžiui, institucija ar prekybininkų grupė, ir kad niekas negalės daryti didelės įtakos kainoms. Įgyvendinus blokų grandinės technologiją, tinklo saugumas tik didės, nes su bitkoinais susijusios tarnybos ir toliau ieškos patobulinimų šioje srityje.

Visi nori kuo paprasčiau kontroliuoti savo pinigus, bitkoinų naudotojai – ne išimtis. Jei įrenginiai, kuriuos naudojate savo finansams tvarkyti, nėra tinkamai apsaugoti, praradę savo lėšas pinigų neatgausite. Bitkoinų naudotojai turi patys prisiimti atsakomybę už savo saugumą. Atminkite, kad bitkoinai yra decentralizuotas tinklas, tai galioja ir saugumui; turite būti budrūs visą laiką ir prisiimti atsakomybę už tai nuo pat pradžių.

Kita vertus, bitkoinų tinklo blokų grandinės technologija gali būti taikoma įvairiose srityse. Dauguma šių įgyvendinimų pasižymės didesniu saugumu, nei turime dabar, o blokų grandinės technologijos potencialą dar tik pradedame atrasti.

Pagrindinis pavyzdys, kaip blokų grandinės technologija gali pagerinti dabartines saugumo procedūras, yra prisijungimas be slaptažodžio. Norint prisijungti prie daugumos paslaugų ir platformų, pavyzdžiui, el. pašto, reikia įvesti vartotojo vardą ir slaptažodį. Blokų grandinės technologijos gali pakeisti vartotojo vardų ir slaptažodžių poreikį prisijungimo sistema, susieta su jūsų bitkoinų piniginės adresu ir blokų grandine. Bitkoinų naudotojams nebebus sunku prisiminti slaptažodžių!

Galėsime įgyvendinti naujas saugumo funkcijas dėl pagrindinės bitkoinų tinklo technologijos, kuri leidžia mums atrasti ir įgyvendinti dalykus, kurių negalėjome padaryti prieš dešimtmetį. Tačiau prireiks laiko, kad galėtume pasinaudoti šia technologine pažanga, ir mums reikia daugiau iniciatyvių kūrėjų, tyrinėjančių naujas galimybes.

Sukčiavimų eliminavimas

Sukčiavimo rizika yra viena iš didžiausių šiuolaikinės finansų sistemos ydų.

Sukčiavimas gali būti įvairių formų – nuo padirbtų pinigų banknotų iki pavogtų kredito kortelių, įsilaužimų į “PayPal” paskyras ir įsilaužimų į banko sąskaitas. Sukčiaujama net gi ir gaunant pinigus, nes naudojantis kai kuriomis mokėjimo galimybėmis negalima susigrąžinti sumokėtų pinigų.

Kreditinės kortelės, “PayPal” ir bankiniai pervedimai – tai dažniausiai pasitaikantys mokėjimo būdai perkant internetu tokiose platformose kaip “eBay” ir kitose įprastose interneto parduotuvėse. Šiuo atveju pinigų siuntimas bankiniu pavedimu yra pats blogiausias įmanomas variantas, nes jis negrąžinamas.

“PayPal” – ne vienintelis mokėjimo būdas, kuriam būdinga rizika. “PayPal”, nepaisant jos pavadinimo, daugeliu atvejų neapsaugo pirkėjų. Galimas bet kurios šalies sukčiavimas, nes pardavėjas gali gauti pinigus ir niekada nepristatyti prekių arba pirkėjas gali jas gauti, bet prieš prašydamas grąžinti pinigus pareikšti, kad jų negavo. Galite pradėti ginčą, jei sumokate už prekę ir jos negaunate, tačiau pirkėjas gali padaryti nedaug, jei pardavėjas pateikia prekės sekimo numerį, net jei išsiuntė tuščią dėžę, ir vis tiek nieko nepristatė.

Kalbant apie BTC, tai įvykdytas sandoris yra negrįžtamas. Negalite atgauti savo pinigų, kai jie buvo išsiųsti kitu adresu, net jei vis dar reikia tinklo patvirtinimo, nes BTC sandorio negalima atšaukti.

Kita vertus, negrįžtamas bitkoinų pobūdis yra palaiminimas įmonėms, kurios kitu atveju būtų priklausomos nuo įprastinių finansų įstaigų malonės. Atlikus mokėjimą bitkoinais, prekybininkas gali įvykdyti užsakymą nesirūpindamas dėl pinigų grąžinimo. Nekokybiškų produktų atveju bitkoinai leidžia prekybininkams grąžinti užsakymą, nurodžius jiems bitkoinų adresą, kuriuo jie išsiuntė pinigus.

Užuot patikėjusios tai kredito kortelių bendrovei ar bankui, įmonės gali pačios atlikti grąžinimo procedūrą. Be to, bitkoinų sandoriai apdorojami gerokai greičiau nei įprasti mokėjimo būdai, o tai ilgainiui naudinga ir pirkėjui, ir pardavėjui.

Atliekant įprastus finansinius sandorius, bitkoinas labai padeda apsaugoti ir prekybininką, ir vartotoją nuo sukčiavimo. Tačiau jei įsilaužiama į vartotojo piniginę ir pavagiami bitkoinai, nedaug ką galima padaryti, kad įsilaužėlis tų lėšų neišleistų.

Skaidrumas

Didžiausias bitkoino (tiksliau, pagrindinės blokų grandinės technologijos) privalumas – galimybė sukurti visiškai skaidrią prekybos platformą.

Tiems žmonėms ir organizacijoms, kurie nori išlaikyti savo sandorius privačius, pavyzdžiui, nedeklaruoti įvairių mokesčių, bitkoinų skaidrumas gali būti problema.

Tačiau blokų grandinė gali būti naudojama ne tik bitkoinų sandoriams, bet ir įvairiems kitiems tikslams, pavyzdžiui, failų saugojimui, nekilnojamojo turto nuosavybei, prekybai turtu ir net vaistų gamybos patikrinimui. Visos galimybes iš esmės priklauso tik nuo žmogaus kūrybiškumo.

Svarbiausias bitkoinų ir blokų grandinės technologijos aspektas visada buvo jos naudojimas finansiniams sandoriams. Ir nors bitkoinai leidžia siųsti pinigus bet kuriam kitam asmeniui planetoje beveik be jokių išlaidų ir netgi leidžia stebėti pervedimą, jie gali būti tinkami ne visiems. Todėl labai svarbu prisiminti, kad bitkoinai yra kur kas daugiau nei tik mokėjimo būdas.

Pavyzdžiui, blokų grandinėje galite sekti savo automobilio nuosavybę, o kai jūsų duomenų blokas bus patvirtintas, tinkle bus pažymėtas laiko žyma. Jei kada nors parduosite šį automobilį, galėsite skaitmeniniu būdu perleisti jo nuosavybę bet kuriam kitam asmeniui bitkoinų blokų grandinėje. Tada naujasis savininkas galės oficialiai pareikšti teises į tą transporto priemonę, kai sandoris bus užbaigtas ir patvirtintas tinkle. Nereikia jokių dokumentų, nes tereikia apsikeisti raktais ir perduoti skaitmeninį turtą, kuris simbolizuoja automobilį.

Daugelis klientų nenori, kad jų finansinė informacija būtų skelbiama vieša. Ir tai yra visiškai suprantama. Tuo tarpu bitkoinų tinklas yra visiškai anonimiškas. Nors jūsų piniginės adresas yra tai, kas sujungia sandorį, jame nėra vardo ar fizinės buvimo vietos.

Bitkoinų ir blokų grandinės technologijos skaidrumas yra naudingas daugeliui žmonių. Kadangi vis daugiau įmonių ir kūrėjų atkreipia dėmesį į papildomus blokų grandinės taikymo būdus už finansų pasaulio ribų, niekada negali žinoti, kas bus toliau.

Maži mokesčiai

Tai, kad bitkoinai, kaip skaitmeninė valiuta, suteikia galimybę pervesti pinigus tarptautiniu mastu už nedidelius mokesčius arba visai jų netaikyti, yra didžiulė nauda asmenims visame pasaulyje. Ir tai yra didžiausias skirtumas nuo įprastų finansinių struktūrų kaip pvz. “Western Union”, kur už tarptautinius pervedimus imama ir keliasdešimties eurų mokesčiai.

Bitkoinais galima atlikti sandorius įvairiuose sektoriuose, įskaitant finansų, teisės ir vyriausybės paslaugas. Jų naudojimas ypač naudingas tose šalyse, kuriose sunku ar net neįmanoma gauti banko sąskaitą ar kredito kortelę, nes bitkoinai gali padėti piliečiams gauti alternatyvų mokėjimo būdą, kurį galima konvertuoti į bet kurią pasaulinę valiutą.

Kelios įmonės jau dirba šioje rinkoje, daugiausia dėmesio skirdamos tokioms šalims kaip Afrika ir Filipinai. Kol kas šios paslaugos sėkmingai teikiamos mažesniu mastu, tačiau ateityje, kai apie jas sužinos vietos bendruomenės, jų populiarumas beveik neabejotinai augs geometrine progresija. Ateityje bus daug šios sistemos modifikacijų, nes dar tik pradedame suprasti blokų grandinės technologijos potencialą.

Tokia pati ekonominė padėtis galioja ir asmenims, gaunantiems bitkoinus, nes siuntėjas yra atsakingas už bet kokį su pervedimu susijusį sandorio mokestį. Tai atveria daugybę galimybių įmonėms sutaupyti pridėtinių išlaidų, kai jos turi sumokėti savo darbuotojams, ypač nuotoliniams darbuotojams įvairiose šalyse. Be to, taip pašalinami bet kokie mokėjimų vėlavimai, kuriems įforminti gali prireikti savaičių.

Published
Categorized as Bitkoinas

Leave a comment