Norite įsigyti Ethereum? Štai ką reikėtų apsvarstyti

Norite įsigyti Ethereum? Štai ką reikėtų apsvarstyti

Pirkdami Ethereum, JAV dolerius konvertuojate į eterį arba ETH, kuris yra Ethereum blokų grandinės valiuta. Žmonės, turintys “Ethereum”, gali jį naudoti kaip atsiskaitymą už prekes ir paslaugas arba padengti mokesčius už duomenų apdorojimo galią, naudojamą sudėtingiems sandoriams atlikti tokiose srityse kaip finansai, menas ir kompiuterių mokslai.

Daugelis “Ethereum” savininkų pastaraisiais metais, kilus susidomėjimo kriptovaliutų erdve bangai, taip pat naudojo jį kaip investavimo priemonę. Ethereum pasiekė visų laikų rekordą 2021 m. pabaigoje, o pagal pasaulinės rinkos kapitalizaciją jis vis labiau lenkia Bitcoin.

Tačiau prieš priimdami bet kokius sprendimus nepamirškite, kad kriptovaliuta gali būti rizikingas turtas, kurio rinkos vertė gali smarkiai svyruoti.

Štai keletas patarimų, kaip įsigyti Ethereum, ir keletas veiksnių, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš tai.

Kaip pirkti Ethereum

Yra trys pagrindiniai žingsniai, kuriuos dauguma žmonių atlieka pirkdami Ethereum:

Pasirinkite kriptovaliutų biržą.

Pasirinkite kriptovaliutų biržą

Kadangi Ethereum yra viena iš plačiausiai paplitusių kriptovaliutų, turite daugybę galimybių pasirinkti, kur ją pirkti. Tačiau šis sprendimas turės įtakos jums prieinamiems mokėjimų ir saugojimo pasirinkimams, todėl turėtumėte atlikti namų darbus. Yra kelių tipų biržos ir prekyvietės, kurias galite apsvarstyti.

Internetiniai vertybinių popierių brokeriai: Tai vienas iš paprasčiausių būdų pirkti kriptovaliutą iš ją siūlančių internetinių brokerių, tačiau jis gali turėti rimtų trūkumų. Nors internetiniai brokeriai leido lengvai ir pigiai paversti savo pinigus į kriptovaliutą ir atvirkščiai, patikrinkite smulkųjį šriftą, kad sužinotumėte, ar brokeris leidžia jums perkelti kriptovaliutą į sąskaitą ir iš jos – kai kurie brokeriai to nedaro. Kriptovaliutų puristų nuomone, tai iš esmės panaikina visą skaitmeninės valiutos turėjimo prasmę.

Centralizuotos kriptovaliutų biržos: Tai įprastas būdas žmonėms įsigyti kriptovaliutą. Centralizuotos biržos, tokios kaip “Coinbase”, veikia kaip tarpininkai perkant ir parduodant kriptovaliutas ir paprastai turi didesnį pasirinkimą nei platformos, kurios daugiausia prekiauja įprastu turtu, pavyzdžiui, akcijomis. Jos gali būti geras pasirinkimas, jei esate šiek tiek susipažinę su kriptovaliuta, bet ieškote patogios naudotojo patirties. Kita vertus, kai kurie žmonės gali manyti, kad centralizuotas tarpininkas prieštarauja blokų grandinės technologijos, kuri turėtų būti decentralizuota, dvasiai.

Decentralizuotos biržos: Tam tikra prasme decentralizuota birža, arba DEX, yra pats tikriausias būdas prekiauti kriptovaliutomis, nes nėra jokios trečiosios šalies. Centralizuotos biržos reikalauja, kad monetų ar dolerių, kuriais norite prekiauti rinkoje, įneštumėte į prekybos sąskaitą. Tačiau DEX biržose išlaikote visišką savo lėšų kontrolę ir prekiaujate tiesiogiai su pirkėju arba pardavėju. Tačiau DEX gali būti paini navigacija ir jos dažniausiai naudojamos prekiaujant viena kriptovaliuta kita, o ne perkant ETH už grynuosius pinigus. Trumpai tariant, jos nėra draugiškos pradedantiesiems.

Nuspręskite, kaip mokėti

Priklausomai nuo to, ar jau turite kriptovaliutos ir norite su ja atsisveikinti, galite nuspręsti mokėti JAV doleriais arba kitos rūšies kriptovaliuta.

Fiat valiuta: Kaip ir daugumą dalykų pasaulyje, kriptovaliutą galite pirkti tradicine fiat valiuta, pavyzdžiui, JAV doleriais. Kai kuriose biržose tai yra vienintelė galimybė. O jei dar neturite kriptovaliutos, tam tikru metu turėsite naudoti grynuosius pinigus. Jei naudojatės centralizuota birža, greičiausiai turėsite papildyti savo sąskaitą banko pavedimu, kredito arba debeto kortele, o už šias operacijas kai kuriose platformose gali būti taikomi mokesčiai.

Kriptovaliuta: Kai kuriose prekyvietėse galima prekiauti kriptovaliuta su kriptovaliuta, o tai gali būti privalumas, jei norite nusipirkti Ethereum, neskandindami daugiau savo santaupų kriptovaliutų erdvėje apskritai. Tai taip pat gali būti naudinga strategija, jei turite kitą kriptovaliutą, pavyzdžiui, “Bitcoin”, kurios vertė išaugo, ir norite diversifikuoti turimas lėšas. Tačiau turėkite omenyje, kad santykinė kriptovaliutų vertė nuolat kinta. Nusprendžiant, kada pirkti, gali būti gera idėja pasidomėti istorinėmis kainų tendencijomis. Dar vienas dalykas, kurį reikia turėti omenyje: prekiaujant kriptovaliutomis gali susidaryti sudėtinga mokestinė situacija.

Saugokite savo Ethereum

Nors Ethereum yra skaitmeninis turtas, jums vis tiek reikia būdo, kaip jį saugiai saugoti. Paprastai tai daroma naudojant skaitmenines pinigines, kuriose saugomi privatūs raktai, kuriais galite pasiekti arba išleisti savo skaitmenines valiutas. Kai kurios internetinės prekyvietės, kuriose prekiaujama Ethereum, taip pat saugo juos už jus. Vienas iš dalykų, į kurį reikia atsižvelgti renkantis biržą, yra tai, kaip joje tvarkomas saugojimas. Kai kurios biržos leidžia naudoti savo skaitmeninę piniginę valiutai perkelti į jų platformas ir iš jų, o kitų galimybės yra labiau ribotos.

Saugojimas platformoje: Piniginėje, kurią talpina tarpininkas arba birža, jums nereikia jaudintis, kad prarasite privatų piniginės raktą arba pamiršite slaptažodį – reali problema, kuri žmonėms kainavo milijonus dolerių. Priešingai, šią informaciją už jus saugo priimančioji įmonė. Įprasta analogija – tai tarsi bankas, kuris už jus laiko ir saugo jūsų lėšas. Tačiau greičiausiai negausite visų kriptovaliutos privalumų, pavyzdžiui, negalėsite naudotis toliau išvardytomis decentralizuotomis programomis, taip pat neturėsite visiškos savo piniginės ir joje laikomų kriptovaliutų kontrolės.

Nepriklausomos piniginės: Tai sudėtingesnė galimybė, tačiau ji turi tam tikrų privalumų. Paprastai nėra gera idėja ilgą laiką laikyti dideles sumas biržose; nors saugumas nuėjo ilgą kelią, istoriškai biržos buvo dideli įsilaužėlių taikiniai. Yra daugybė piniginių, iš kurių galima rinktis: nuo internetinių “karštųjų” piniginių iki fizinių, neprisijungusių įrenginių, vadinamų “šaltosiomis” piniginėmis. Viena iš geriausių vietų pradėti yra Rasti piniginę Ethereum.org funkcija, kuri filtruoja pinigines pagal jūsų konkrečius pageidavimus.

Tinkamo būdo pirkti ir laikyti ETH pasirinkimas priklauso nuo patirties, patogumo, to, ką norite pasiekti su savo ETH, ir nuo to, kiek planuojate pirkti ar laikyti. Visiškai įmanoma naudoti pirmiau nurodytų metodų derinį; galbūt naudoti vieną platformą patogiai prekybai, o kitą – ilgalaikiam laikymui. Pradedantiesiems gali būti geriausia pradėti nuo kriptovaliutų maklerio arba vertybinių popierių brokerio. Paskui galite apsvarstyti galimybę pereiti prie pažangesnių, decentralizuotų platformų.

Jūsų sprendimus taip pat gali lemti tai, ar Ethereum laikote ilgalaike investicija, trumpalaikiu pirkiniu, ar spekuliaciniu statymu ant nepastovaus turto.

Ethereum investicinis potencialas

Kas suteikia Ethereum vertę?

Norint naudotis Ethereum blokų grandine (įskaitant ETH siuntimą kaip mokėjimo formą arba Ethereum veikiančios programos naudojimą), jums reikia ETH, kad galėtumėte sumokėti sandorio mokestį.

Taigi ką galite daryti “Ethereum” blokų grandinėje? Nors ši technologija vis dar labai jauna – ir, atvirai kalbant, daugeliu atžvilgių neišbandyta – žmonės gali naudoti “Ethereum”, kad paleistų “decentralizuotas programas”, arba dapps. Dapps iš esmės pašalina tarpininkus tose pramonės šakose, kuriose tarpininkai iš esmės visada egzistavo, ir vietoj jų pasikliauja “Ethereum” veikiančiomis išmaniosiomis sutartimis. Kad galėtumėte naudotis šiomis programomis, jums reikės ETH, kad galėtumėte sumokėti už “dujų” kainą – matą, kuris parodo, kiek skaičiavimo galios reikia programai paleisti. Dapps pavyzdžiai yra šie:

Tiesioginis tarpusavio skolinimas, už kurį uždirbamos palūkanos.

Draudimas be draudimo bendrovės.

Mokėjimai be mokėjimų apdorojimo įmonės.

Muzikos srautinė transliacija, kai pinigai atitenka tiesiogiai menininkui, o ne srautinės transliacijos platformai ar įrašų leidyklai.

Meno kūrinių aukcionai be aukciono vedėjo.

Bendradarbiavimas su kodais be centrinio serverio.

Visa tai labai sudėtinga, todėl jei esate sutrikę, nesijaudinkite. Tai normalu. Tačiau labai paprastai tariant, investuodami į “Ethereum”, jūs statote, kad žmonės ir toliau priims ir naudos naujas “Ethereum” pagrįstas technologijas, tokias kaip pirmiau išvardytos, kurios galbūt gali padidinti ETH paklausą – ir jo rinkos vertę – aukščiau.

Skelbimas

“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investicijų pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investavimo pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investavimo pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
Mokesčiai

0.5% – 4.5%

priklauso nuo sandorio tipo; gali būti taikomi kiti mokesčiai

Mokesčiai

0.5% – 3.99%

priklausomai nuo mokėjimo būdo ir platformos

Ar jus tenkina Ethereum nepastovumas?

Kriptovaliutos dominuoja antraštėse, tačiau tiesa yra ta, kad jei jas vertinate griežtai kaip investiciją, jos vis dar yra labai nepastovus alternatyvus turtas. Apskritai, savo portfelyje su jomis išmintinga elgtis kaip su tokiomis.

ETH atveju matėme didžiulius kainų svyravimus: 2016 m. ji svyravo nuo maždaug 5 iki 15 JAV dolerių. Iki 2018 m. pradžios kaina buvo pakilusi iki beveik 1 500 JAV dolerių, tačiau po to ETH pradėjo smarkiai smukti žemyn ir iki 2018 m. gruodžio mėn. nukrito iki mažiau nei 100 JAV dolerių.

O kas yra svarbiausia? ETH kaina iki 2020 m. lapkričio mėn. nebegrįžo aukščiau 500 JAV dolerių, taip atšaldama tai, ką daugelis vadino “kriptovaliutų žiema”.

Taigi, įsivaizduokite tai: Įsigijote ETH per 2018 m. sausio mėn. kilusį ažiotažą tik tam, kad per metus pamatytumėte, kaip jūsų investicijos vertė krenta. Ateina ir praeina 2019, o jūs vis dar neatgavote savo pinigų. Ar po dvejų metų būtumėte sumažinę savo nuostolius ir pasiėmę bet kokius grynuosius pinigus? Jei taip, Ethereum nepastovumas gali reikšti, kad jis jums šiek tiek rizikingas.

Ar yra kokių nors raudonų vėliavų?

Lygiai taip pat, kaip prieš investuodami nuodugniai ištyrinėtumėte įmonę ir ieškotumėte bet kokių raudonų vėliavų, tą patį galite padaryti ir su kriptovaliutomis. Ir nuo Ethereum paleidimo pradžios iškilo problemų.

Tai tampa šiek tiek sudėtinga, tačiau šiuo metu viena iš aktualių problemų yra ta, kad dujos – tas sandorio mokestis, kuris palaiko sistemos veikimą – yra brangesnis nei anksčiau. Daug brangiau.

Ethereum kūrėjai šiuo metu atlieka tam tikrus pakeitimus, kurie, kaip jie tikisi, pagerins sistemos našumą.

Pakeitimais, žinomais kaip Ethereum 2.0, bandoma atsisakyti daug išteklių reikalaujančio sandorių tikrinimo metodo “proof-of-work”. Siekiama, kad “Ethereum” būtų greitesnis ir pigesnis naudoti.

Tuo tarpu protokolas susiduria su tam tikra konkurencija iš naujesnių dalyvių, įskaitant “Solana” ir “Cardano”, kurie siekia pasiūlyti panašias galimybes.

Kaip Ethereum tinka jūsų portfeliui

Prieš svarstydami galimybę įsigyti Ethereum, peržiūrėkite savo portfelį ir nustatykite, ar jame yra vietos kriptovaliutai. Paprastai labai diversifikuoto portfelio pagrindą sudaro akcijų savitarpio fondų (pvz., Indekso fondų ir biržoje prekiaujamų fondų), obligacijų arba obligacijų fondų ir grynųjų pinigų derinys. Tinkamo šio turto derinio suradimas, atsižvelgiant į jūsų asmeninę rizikos toleranciją, terminus ir investavimo tikslus, vadinamas turto paskirstymu. Prieš pasineriant į tokį alternatyvų turtą kaip kriptovaliutos, gali būti gera mintis įsitikinti, kad yra sukurti ilgalaikio portfelio pagrindai.

Tačiau jei jau turite labai diversifikuotą, subalansuotą portfelį, tokia kriptovaliuta, kaip ETH, gali suteikti jums dar didesnę diversifikaciją. Kadangi kriptovaliutų rezultatai paprastai nekoreliuoja su akcijų rinkos rezultatais, kriptovaliutų įtraukimas į mišinį teoriškai galėtų veikti kaip pagalvė, jei akcijų rinka smuktų, o kriptovaliutų rinka išliktų stabili.

Vis dėlto kriptovaliutų nepastovumas vis dar yra didžiulis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, nepaisant galimų privalumų. Be to, turime tik kelerių metų duomenis, kad galėtume rasti kriptovaliutų ir tradicinių rinkų koreliaciją; gali būti, kad dabartinė tendencija gali pasikeisti.

Kiek ETH galite sau leisti

Prieš investuojant grynuosius pinigus į bet kokią investiciją (įskaitant akcijas), protinga įsitikinti, kad turite pakankamai skubių grynųjų pinigų santaupų. Turėtumėte patogiai gyventi be pinigų, kuriuos planuojate investuoti artimiausioje ateityje – tarkime, artimiausius penkerius metus. Prisimenate pirmiau minėtą “kriptovaliutų žiemą”? Visada yra tikimybė, kad bus dar viena, todėl turėtumėte turėti planą, kaip ją ištverti.

Vienas iš būdų, kaip nustatyti tinkamą ETH kiekį savo portfelyje, yra galvoti apie jį kaip apie bet kurį kitą rizikingą alternatyvų turtą. Žvelgdami iš šios prizmės, galite nuspręsti nedidelę savo portfelio dalį – kai kurie ekspertai tai gali vadinti “kazino fondu” – skirti kriptovaliutoms.

O jei nežinote, kiek investuoti, arba nerimaujate dėl kainos kritimo netrukus po įsigijimo, visada galite pasiskolinti išbandytą tradicinio investavimo strategiją: dolerio sąnaudų vidurkinimą. Kaip ir bet kokią investiciją, gali būti gera idėja pradėti nuo mažų sumų.

Informacijos atskleidimas: Atskleidimas: Autorius Chris Davis publikavimo metu turėjo ETH. “NerdWallet” nerekomenduoja ir nerekomenduoja skaitytojams pirkti ar parduoti ETH ar bet kurios kitos kriptovaliutos.

Leave a comment