Stablecoin Apibrėžimas: Kas jie yra ir kaip jie veikia?

Stablecoin Apibrėžimas: Kas jie yra ir kaip jie veikia?

Stablecoins yra kriptovaliutos, kurių vertė susieta su realaus turto, pavyzdžiui, JAV dolerio, verte. Jie buvo sukurti iš dalies kaip atsakas į tradicinių kriptovaliutų, tokių kaip “Bitcoin”, kainų svyravimus, kurių naudingumą kaip mokėjimo formą riboja greiti rinkos vertės pokyčiai.

Stablecoins tapo pagrindine besivystančios produktų klasės, vadinamos DeFi, arba decentralizuotais finansais, sudedamąja dalimi, kurioje sandoriai gali būti atliekami be tarpininko, pavyzdžiui, banko ar brokerio. O kai kurios stablecoins, pavyzdžiui, Tether ir USD Coin, yra tarp tų, kurių rinkos kapitalizacija kriptovaliutų rinkoje yra didžiausia.

Jei ketinate naudoti kriptovaliutą ne prekybai ar investavimui (pagalvokite: skolinimui, skolinimuisi ar finansavimui), tikėtina, kad susidursite su stablecoins. Tačiau turėkite omenyje, kad ne visos stablecoins yra vienodos. Jie naudoja skirtingus metodus savo vertei išlaikyti stabilią ir, priklausomai nuo to, kurį iš jų pasirinksite, yra susiję su skirtinga rizika. Stabiliosios monetos taip pat yra nuolatinės reguliavimo kontrolės objektas.

Štai keletas dalykų, kuriuos reikėtų žinoti apie tai, kaip veikia stablecoins.

Apibrėžimas: Kas yra stabilios monetos?

Stablecoins yra kriptovaliutų rūšis, sukurta siekiant užtikrinti didesnį stabilumą nei kitos kriptovaliutos. Kai kurios iš jų iš tikrųjų yra padengtos jų atstovaujamo turto rezervu; kitos naudoja algoritmus ar kitus metodus, kad jų vertė per daug nesvyruotų.

Stablecoins vs. kitos kriptovaliutos

Visos kriptovaliutos yra pagrįstos panašia blokų grandinės technologija, kuri leidžia saugiai valdyti skaitmeninį turtą. Kriptovaliutos cirkuliuoja decentralizuotuose tinkluose, kurie naudoja kriptografiją, kad apsisaugotų nuo padirbinėjimo ir sukčiavimo.

Daugumos kriptovaliutų vertę daugiausia lemia tai, ką rinka atlaikys, todėl daugelis jas perkančių žmonių tai daro tikėdamiesi, kad jų vertė padidės. Tačiau stabiliosios monetos sukurtos taip, kad jų vertė labai nesikeistų. Jei išleidžiate stablecoiną, susietą su dolerio verte, mažiau tikėtina, kad kitą savaitę pažvelgę į kriptovaliutų kainas pamatysite, kad praleidote didelį prieaugį (arba didžiulį nuostolį).

Geriausios stabiliosios monetos pagal rinkos kapitalizaciją

Tai yra 10 didžiausių prekiaujamų stablecoins pagal rinkos kapitalizaciją, kurią stebi CoinMarketCap, kriptovaliutų duomenų ir analizės teikėjas.

Duomenys aktualūs 2022 m. sausio 28 d.

Kriptografijos žargonas

Kriptovaliutą nėra lengva suvirškinti. Pateikiame keletą dažniausiai vartojamų kriptografijos terminų ir jų reikšmę.

Blokų grandinė: Blokų grandinė: Visos kriptovaliutos yra valdomos atvirojo kodo, vadinamo blokų grandine. Blokų grandinės yra bendros viešosios knygos, kuriose sandorių grupės sudaro “bloką”, kuris kodu “pririšamas” prie ankstesnio bloko, taip sukuriant nuolatinį kiekvieno sandorio įrašą. Dėl to žmonėms sunku įsilaužti į knygą arba ją pakeisti.

Skaitmeninė piniginė: Piniginė veikia panašiai kaip tradicinė piniginė, tačiau vietoj popierinės valiutos joje saugomas jūsų kriptovaliutos įrodymas. Šios piniginės gali būti įvairių formų. Kaip piniginės gali būti naudojami įrenginiai, programos programėlėje ar svetainėje arba kriptovaliutų biržų siūlomos paslaugos.

Decentralizuotos: – Tai yra decentralizuotos piniginės, kuriose galima naudoti pinigines, kurios yra necentralizuotos: Decentralizuota finansinė sistema yra tarpusavio sistema, kurios nekontroliuoja jokia atskira institucija, pavyzdžiui, brokeriai ar bankai. Kriptovaliutų entuziastai dažnai apibūdina tradicines finansų institucijas kaip kliūtį demokratiškesnei sistemai: Centralizuotos sistemos gali blokuoti sandorius arba atsisakyti suteikti paskolas, neleisti žmonėms susikurti banko sąskaitų arba siųsti pinigų ir veikti tam tikromis valandomis tam tikrose laiko juostose. Decentralizuoti finansai padeda išvengti daugelio šių problemų.

Kaip veikia stablecoins?

Stablecoins yra paremti keliais šaltiniais, įskaitant fiat valiutą (t. y. tradicines valiutas, pvz., JAV dolerius jūsų banko sąskaitoje), kitas kriptovaliutas, tauriuosius metalus ir algoritmines funkcijas. Tačiau kriptovaliutos padengimo šaltinis gali turėti įtakos jos rizikos lygiui: Pavyzdžiui, fiat palaikomas stabilus stambusis žetonas (stablecoin) gali būti stabilesnis, nes jis yra susijęs su centralizuota finansų sistema, kurioje yra valdžios institucija (pvz., centrinis bankas), galinti įsikišti ir kontroliuoti kainas, kai vertinimas yra nepastovus. Stabilikoinai, nesusieti su centralizuotomis finansų sistemomis, pavyzdžiui, bitkoinu paremtas stabilkoinas, gali smarkiai ir greitai keistis iš dalies dėl to, kad nėra reguliavimo institucijos, kontroliuojančios, su kuo susietas stabilkoinas.

Fiatu paremti stabilieji pinigai apibūdinami kaip IOU – jūs naudojate savo dolerius (arba kitą fiat valiutą) stabiliesiems pinigams pirkti, kuriuos vėliau galite iškeisti į savo pradinę valiutą. Skirtingai nuo kitų kriptovaliutų, kurių vertė gali smarkiai svyruoti, fiat palaikomomis stabiliaisiais pinigais siekiama, kad jų kaina svyruotų labai nedaug. Tačiau tai nereiškia, kad stabilieji pinigai yra visiškai saugus statymas – jie vis dar yra palyginti nauji, jų istorija ribota ir rizika nežinoma, todėl į juos reikėtų investuoti atsargiai. Kriptovaliutų birža “Coinbase” siūlo fiat pagrindu pagamintą stabilkoiną, vadinamą USD coin, kurį santykiu 1:1 galima iškeisti į vieną JAV dolerį.

Kriptovaliutomis paremtos stablecoins yra paremtos kitu kriptovaliutų turtu. Kadangi užtikrinamasis turtas gali būti nepastovus, kriptovaliutomis užtikrintos stabilkoinai yra perdėtai užtikrintos, kad būtų užtikrinta stabilkoino vertė. Pavyzdžiui, kriptovaliutomis paremtas 1 USD vertės stabilkoinas gali būti susietas su 2 USD vertės pagrindiniu kriptovaliutos turtu, todėl, jei pagrindinis kriptovaliutos turtas praranda vertę, stabilkoinas turi integruotą pagalvę ir gali likti 1 USD vertės. Šis turtas yra mažiau stabilus nei fiat padengtos stabilkoinai, todėl verta stebėti, kaip veikia už jūsų stabilkoino esantis pagrindinis kriptovaliutos turtas. Vienas iš kriptovaliutomis paremtų stabilkoinų yra dai, kuris yra susietas su JAV doleriu ir veikia Ethereum blokų grandinėje.

Tauriaisiais metalais paremti stablecoins naudoja auksą ir kitus tauriuosius metalus, kurie padeda išlaikyti jų vertę. Šios stablecoins yra centralizuotos, o tai dalis kriptovaliutų bendruomenės gali vertinti kaip trūkumą, tačiau tai taip pat apsaugo jas nuo kriptovaliutų svyravimų. Auksas jau seniai laikomas apsidraudimu nuo akcijų rinkos svyravimų ir infliacijos, todėl svyruojančiose rinkose jis yra patrauklus portfelių priedas. Digix yra auksu paremtas stablecoin, suteikiantis investuotojams galimybę investuoti į taurųjį metalą be sunkumų, susijusių su jo gabenimu ir saugojimu.

Algoritminės stablecoins nėra paremtos jokiu turtu – galbūt dėl to jos yra sunkiausiai suprantamas stablecoin. Šiose stablecoins naudojamas kompiuterinis algoritmas, kad monetos vertė per daug nesvyruotų. Jei algoritminio stablecoino kaina yra susieta su 1 JAV doleriu, bet stablecoinas pabrangsta, algoritmas automatiškai išleistų daugiau žetonų į pasiūlą, kad kaina sumažėtų. Jei ji nukristų žemiau 1 JAV dolerio, jis sumažintų pasiūlą, kad kaina vėl pakiltų. Kiek žetonų jums priklauso, pasikeis, tačiau jie vis tiek atspindės jūsų dalį. Vienas algoritminis stabilus žetonas yra AMPL, kuris, pasak jo kūrėjų, yra geriau pritaikytas susidoroti su paklausos šuoliais.

Kodėl žmonės naudoja stablecoins?

Stabilios monetos domina dėl to, kad jos sukurtos taip, kad atlaikytų nepastovumą taip, kaip kitos kriptovaliutos, tačiau vis tiek užtikrina mobilumą ir prieinamumą. Stabilesnė kriptovaliuta vis dar yra decentralizuota, t. y. ji nėra priklausoma nuo centralizuotos sistemos taisyklių ir reglamentų. Tai suteikia galimybę patekti į DeFi pasaulį, kurio galimybės apima greitesnius pinigų pervedimus, galimybę naudotis finansinėmis paslaugomis be programų, išlaikyti finansinius duomenis privačius ir išvengti finansinių paslaugų mokesčių. Centralizuotos stabiliosios monetos suteikia skaitmeninę galimybę, paremtą tradicine valiuta.

Stabiliosios monetos gali būti ne tokia investicija, kokia yra kitos kriptovaliutos: Jie iš prigimties sukurti taip, kad jų kainos išliktų stabilios, o ne sparčiai augtų. Pavyzdžiui, JAV dolerio moneta per visą savo egzistavimo laikotarpį beveik nenukrypo nuo savo 1 JAV dolerio vertės. Tuo tarpu 2019 m. pradžioje bitkoinas svyravo netoli 4 000 JAV dolerių, o 2021 m. retkarčiais viršijo 60 000 JAV dolerių. Stabiliąsias monetas gali būti geriau naudoti kaip skaitmeninių pinigų formą, o ne kaip spekuliacinę investiciją.

Kai kurių rūšių stablecoins taip pat gali būti naudojami kriptovaliutų statymui, kai kriptovaliutų savininkai gali uždirbti atlygį iš esmės skolindami savo turimas kriptovaliutas, kad padėtų įvykdyti kitus sandorius. Tačiau statymas susijęs su rizika, todėl būtinai perskaitykite ketinamos naudoti monetos specifiką.

Ar yra kokių nors kitų rizikų?

Nepaisant to, kad stabilios monetos gali būti mažiau nepastovios nei kitos kriptovaliutų formos, jose vis dar naudojamos naujesnės technologijos, kuriose gali būti nežinomų klaidų ar pažeidžiamumų. Be to, visada yra tikimybė, kad dėl įsilaužimo ar naudotojo klaidos galite prarasti privačius raktus, kurie suteikia prieigą prie savo kriptovaliutos.

Tuo tarpu stabilios monetos buvo a susiduria su dideliu reguliavimo neapibrėžtumu. 2021 m. lapkritį Bideno administracijos parengtoje ataskaitoje buvo raginama vykdyti papildomą stabiliųjų monetų valstybinę priežiūrą. Nors tokie pokyčiai gali lemti papildomą vartotojų apsaugą, jie taip pat gali skirtingai paveikti skirtingas stabiliąsias monetas arba lemti apribojimus, turinčius įtakos monetų turėtojams.

Jei domitės kriptovaliuta, pagalvokite apie galimybę naudoti “linksmuosius pinigus” – tuos dolerius, kurie lieka sukaupus santaupas ir apmokėjus būtiniausias išlaidas. Jei savo portfelį norite papildyti rizikingesniu turtu, šį vaidmenį gali atlikti ir atskiros akcijos.

Kur galima įsigyti stablecoins?

Norėdami įsigyti stablecoins, turėsite turėti sąskaitą kriptovaliutų biržoje arba skaitmeninę piniginę, kurioje galite tiesiogiai pirkti kriptovaliutas. Kai kurios paslaugos gali būti prieinamos ne visose vietovėse, todėl būtinai patikrinkite, ar norimos galimybės yra prieinamos jūsų gyvenamojoje vietoje. Tokios biržos kaip “Coinbase” gali siūlyti kai kurias stablecoins, tačiau tokios centralizuotos biržos gali siūlyti tik fiat padengtas versijas. Jei norite daugiau galimybių, galite pasinaudoti decentralizuota birža ir iškeisti bet kokius turimus žetonus į daugumą stablecoins.

Skelbimas

“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investicijų pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investavimo pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
“NerdWallet” reitingas “NerdWallet” reitingus nustato mūsų redakcinė komanda. Internetinių brokerių ir robotų patarėjų vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugiau nei 15 veiksnių, įskaitant sąskaitos mokesčius ir minimumą, investavimo pasirinkimą, klientų aptarnavimą ir mobiliosios programėlės galimybes.
Mokesčiai

0.5% – 4.5%

priklauso nuo sandorio tipo; gali būti taikomi kiti mokesčiai

Mokesčiai

0.5% – 3.99%

priklausomai nuo mokėjimo būdo ir platformos

Informacijos atskleidimas: autorius neturėjo jokių pirmiau minėtų investicijų pozicijų pirminio paskelbimo metu.

Leave a comment